Sarusuberi: Miss Hokusai İzle - Türkçe Altyazılı (2015)

Sarusuberi: Miss Hokusai 7.0
 • Whatsappta Paylaş
  Twitterda Paylaş
  Telegramda Paylaş
 • Kategori: Dram Biyografi Animasyon
 • Yapım Yılı: 2015
 • İzlenme: 162
 • Film Dili: Türkçe Altyazılı

Sene 1814, yer Edo, şimdiki adıyla Tokyo... Dünyanın en meskun şehirlerinden biri, köylülerin, kasabalıların, samurayların, tüccarların, soyluların, fahişelerin ve belki de doğaüstü varlıkların uğrak yeri olagelmiştir.

Zamanının eline su dökülemeyecek sanatkarı, ellili yaşlarındaki, Japonya'nın dört bir yanından gelen alıcılardan başını kaldıramayan Tetsuzo, çöpten geçilmeyen, köhne atölyesinde yorulmak nedir bilmez durumda çalışır durur... Günlerini, 180 metrekare genişliğindeki kağıt tabakaya çizdiği muazzam büyüklükteki Bodhidharma portresinden tutun, küçük bir pirinç tanesine yaptığı bir çift serçe resmi gibi parmak ısırtan sanat eserlerini ortaya çıkarmakla geçirir. Saman alevi gibi parlayan, baştan ayağa kinaye dolu, içkide ya da parada gözü olmayan, ilgisini çekmeyen işlere dünyaları isteyen bir adam...

Kabiliyetini ve inatçılığını babasından alan, Tetsuzo'nun ikinci evliliğinden ve dört kızından üçüncüsü, tok sözlü, 23 yaşındaki Oei, sık sık babasının yerine resimleri yapsa da, adını bilen bir elin parmağını geçmez. Mahareti, zaman zaman sorun çıkaracak kadar kuvvetlidir.

"Baba, kız; bir çift fırça ve çubukla o ya da bu şekilde üstesinden geliriz." - Oei

Onlarca yıl sonra, Avrupa, Tetsuzo'nun engin yeteneğini fark edecek, çoğu isminden biri olan Katsushika Hokusai ile en iyilerden olacak, Renoir'i, van Gogh'u, Monet'i, Klimt'i ve nicelerini mest edecekti. Lakin, bugün bile ona hayatı boyunca destek çıkan, ismi söylenmese de sanatına yadsınamayacak derecede katkı sağlayan kadını kimseler bilmez.

Bu, Üstat Hokusai'ın kızının, efsanelere konu olmuş babasının gölgesinde kalan özgür ruhlu kadının, Oei'nin içinize işleyecek hikayesi...

 • Yorumcu OleFilm Bugün

  Bu filme yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol! Buralar değerlenebilir..

Hemen Üye Ol

Bunlar da var...

The Duchess

Dram Biyografi Tarih Türkçe Altyazılı

Fight Club

Dram Gerilim Türkçe Altyazılı

Scent of a Woman

Dram Türkçe Altyazılı

The Book Thief

Dram Savaş Türkçe Altyazılı

Blow

Dram Biyografi Suç Türkçe Altyazılı

Blade Runner 2049

Dram Gizem Aksiyon Türkçe Altyazılı
Koronavirüs

OleFilm – Kesintisiz HD Film İzle

OleFilm sizlere kesintisiz bir film izleme deneyimi sunmayı amaçlar. OleFilm ile reklamlara boğulmadan ve film izlemek için gereksiz sayfaları gezmeden, üyeliksiz, şartsız, koşulsuz film izle.

Gelişmiş video altyapısı ile donmadan ve kesilmeden istediğini filmi istediğiniz cihazdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz ve sitemizde yer almayan filmleri iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Film izlerken yaşadığınız aksaklıkları ve sitemize eklenmesini istediğiniz özellikleri de bize iletmekten çekinmeyin. Herkese iyi seyirler..

Telif Hakkında

Sitemiz yer sağlayıcı olarak hizmet etmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak, yasa ve detaylar için iletişim sayfamıı ziyaret edebilirsiniz.