Pulp Fiction İzle - Türkçe Altyazılı (1994)

Pulp Fiction 8.5
 • Whatsappta Paylaş
  Twitterda Paylaş
  Telegramda Paylaş
 • Kategori: Gerilim Polisiye
 • Yapım Yılı: 1994
 • İzlenme: 1386
 • Film Dili: Türkçe Altyazılı
 • Diğer İsimleri: Ucuz Roman

Pulp Fiction, Quentin Tarantino’nun Roger Avary ile birlikte tasarladığı, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği 1994 yapımı Amerikan suç filmidir. Oyuncu kadrosunda John Travolta, Uma Thurman, Samuel L.Jackson, Tim Roth, Bruce Willis, ve Ving Rhames gibi yıldızları barındıran filmde Los Angeles suçlularının birkaç hikayesi anlatılıyor. Filmin ismi 20. yüzyılın ortalarında popüler olan, şiddet içeren grafikleri ve yumruklu diyaloglarıyla bilinen pulpa dergilerine ve suçlu romanlara gönderme yapıyor.

Quentin Tarantino, Roger Avary'nin aslen True Romance (1993) için yazdığı sahneleri içeren Pulp Fiction'ı yazdı. Film, alışıldık, kronolojik olarak ilerleyen filmlerden farklı bir şekilde ilerlemektedir. Her bir karakterin çeşitli konulardaki bakış açılarını ortaya koyan eklektik diyaloglar ile monologlara ve gündelik konuşmalara önemli ölçüde zaman ayrılmıştır. Sonuçta ortaya çıkan iş mizah ve şiddetin ironik bir kombinasyonunu sunmaktadır. TriStar Pictures'ın projeyi "çok çılgın" olarak reddettiği bilinmektedir ancak Miramax eş başkanı Harvey Weinstein senaryodan büyülenmiştir ve film Miramax'ın tamamen finanse ettiği ilk film olmuştur.

Pulp Fiction, 1994 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazandı ve bu kritik başarı, filmin ticari başarısının da katlamasına sebep oldu. Pulp Fiction, Akademi Ödülleri'nde En İyi Film dahil yedi ödül için aday gösterildi ve En İyi Orijinal Senaryo ödülünü kazandı. John Travolta, Samuel L. Jackson ve Uma Thurman bu filmdeki performanslarıyla Akademi Ödülü adaylıkları kazandı. Bu adaylıklar oyuncuların kariyerlerinde birer dönüm noktasıydı. Filmin pazarlaması, dağıtımı ve karlılığı bağımsız sinema için öncü bir konum üstlendi ve bağımsız film yapmak isteyen sinemacılara ciddi motivasyon sağladı.

Pulp Fiction yaygın olarak Tarantino'nun başyapıtı olarak kabul edilir ve özellikle senaryosu için büyük övgü alır. Birçok eleştirmene göre Pulp Ficiton, postmodern sinemanın mihenk taşıdır. Bazı eleştirmenlere göre ise bu tarzın unsurlarını benimseyen filmleri ve diğer medya türlerini etkileyen kültürel bir havza olarak kabul edilir.

2008'de Entertainment Weekly, Pulp Fiction’u 1983'ten bu yana yapılan en iyi film olarak seçti ve birçok eleştirmen de filmi şimdiye kadar yapılmış en iyi filmler listelerine dahil etti. Pulp Fiction 2013 yılında ABD Ulusal Film Sicili'ne seçildi ve Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli" olarak korumaya alındı.

 • Yorumcu OleFilm Bugün

  Bu filme yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol! Buralar değerlenebilir..

Hemen Üye Ol

Bunlar da var...

Swingers

Dram Komedi Türkçe Altyazılı

Coco

Müzik Animasyon Aile Macera Türkçe Altyazılı

The Mummy

Aksiyon Fantastik Macera Türkçe Altyazılı
Koronavirüs

OleFilm – Kesintisiz HD Film İzle

OleFilm sizlere kesintisiz bir film izleme deneyimi sunmayı amaçlar. OleFilm ile reklamlara boğulmadan ve film izlemek için gereksiz sayfaları gezmeden, üyeliksiz, şartsız, koşulsuz film izle.

Gelişmiş video altyapısı ile donmadan ve kesilmeden istediğini filmi istediğiniz cihazdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz ve sitemizde yer almayan filmleri iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Film izlerken yaşadığınız aksaklıkları ve sitemize eklenmesini istediğiniz özellikleri de bize iletmekten çekinmeyin. Herkese iyi seyirler..

Telif Hakkında

Sitemiz yer sağlayıcı olarak hizmet etmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak, yasa ve detaylar için iletişim sayfamıı ziyaret edebilirsiniz.