Maurice İzle - Türkçe Altyazılı (1987)

Maurice
 • Whatsappta Paylaş
  Twitterda Paylaş
  Telegramda Paylaş
 • Kategori: Dram Romantik
 • Yapım Yılı: 1987
 • İzlenme: 14441
 • Imdb: 7.6
 • Film Dili: Türkçe Altyazılı
Bu filme inceleme gönderen olmamış. İncelemeni gönder nickinle beraber yayınlayalım.

Maurice, muhafazakar ve kendisinden çok şey bekleyen ailesinin üniversite tahsili için Cambridge'e gönderdiği bir İngiliz gencidir. İki sınıf üstte bir talebenin açık ve beklenmedik teklifi kafasını karıştırır. Hayatında gizli bir sayfa açılan Maurice, Clive'dan etkilenmiştir. Ancak 1. Dünya Savaşı öncesi yasal olarak yasak olan eşcinsellik İngiltere'de yaşanamaz durumdadır. Arkadaşlarının 6 ay hapis cezası alması ikiliyi durduramaz. atta yaz tatillerinden birbirlerinin ailelerine giderler. Clive'ın eşcinsellik anlayışı ise tamamen platonikdir. Mezuniyetten sonra evlenerek tamamen eşcinselliği hayatından çıkarmayı dener. Oysa Maurice'i uykusuz geceler beklemektedir. Kendini spora verse de çözüm bulamayınca önce doktora gider. Eşcinsellik metabolizmik bir problem değildir. Sonra psikoloğa gider, derin hipnoz seansları ile içindeki kendi parçasını atmak için uğraşır. Tüm bu gitgeller arasında evlerinde çalışan genç işçi çocukla cinselliği yaşar. Benliği hırapalandığı için sevgisinden emin olamamak bir taraftan Clive'ın kalbinde açtığı yara diğer yandan ona vakit kaybettirse de Alec çok geçmeden hayatının büyük adımlarından vazgeçerek Maurice'in yanında durarak aşkını gösterir. Birileri bir yerlerde hiç eğri büğrü yakıştırmalara girmeden samimi ve olduğu gibi yaşayabilmektedir... 

 • Yorumcu Mi 4 ay, 2 hafta önce yazıldı

  Mükemmel dönem filmlerinin herzamanki naifliği saflığı masumiyeti ve içtenliği mekanlar aksesuarlar her şey büyük titizlikle hazırlanmış ve evet hayatın acı gerçeklerini anlatılmış . Aşkın cinsiyetinyoktur . gerçeği olduğu gibi kabul edip ve tabiki ahlaklı ve onurlu biçimde kimliğimizle yaşayabilmeliyiz geri kalan sadece iki kişi arasındadır herkez Nasıl Mutlu oluyorsa öyle yaşasın

 • Yorumcu biri. 1 ay, 3 hafta önce yazıldı

  çok güzeldi. maurice, 1987'de çekilmesine rağmen mutlu biten bir film olduğu için minnettarım. hiç bu kadar kötü olmamıştım, gözlerim doldu defalarca. gözlerinden bile okunuyordu korkuları, acılarını kalbimde hissettim diyebilirim rahatça. çok, çok beğendim ama. en güzel filmlerden biri olabilir maurice. başka ne diyebilirim bilmiyorum. eski dönemleri bir kere daha anladım, bizden önceki nesil ve nesillerin neden böyle bir nefretle büyüdüğünü bir kere daha anladım, neden kimsenin desteklenmediğini bir kere daha anladım. üzüyor bu gerçek beni. 2020 yılındayız, o yıllarla kıyaslanamayacak bir ilerleme katettik dünyaca. umarım, umarım gittikçe daha iyi bir hale geliriz. kimse acı çekmemeli böyle şeyler yüzünden. kimse kendini hasta zannedip iyileşmek için yalvarmamalı.

 • Yorumcu Herhangi biiri 1 hafta, 6 gün önce yazıldı

  Cook güzeldi bazı yerleri tam anlamasamda muazam bir filmdi.

 • Yorumcu Herhangi biiri 1 hafta, 6 gün önce yazıldı

  Sonunda cliven hala hall'yi sevoyormuydu

 • Yorumcu sp 2 hafta, 6 gün önce yazıldı

  film hemen açıldı hayret ilk defa bir sitede bu kadar hızlı açıldı

Hemen Üye Ol
İnceleme Gönder

OleFilm – Kesintisiz HD Film İzle

OleFilm sizlere kesintisiz bir film izleme deneyimi sunmayı amaçlar. OleFilm ile reklamlara boğulmadan ve film izlemek için gereksiz sayfaları gezmeden, üyeliksiz, şartsız, koşulsuz film izle.

Gelişmiş video altyapısı ile donmadan ve kesilmeden istediğini filmi istediğiniz cihazdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz ve sitemizde yer almayan filmleri iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Film izlerken yaşadığınız aksaklıkları ve sitemize eklenmesini istediğiniz özellikleri de bize iletmekten çekinmeyin. Herkese iyi seyirler..

Telif Hakkında

Sitemiz yer sağlayıcı olarak hizmet etmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak, yasa ve detaylar için iletişim sayfamıı ziyaret edebilirsiniz.