Forrest Gump İzle - Türkçe Altyazılı (1994)

Forrest Gump
 • Whatsappta Paylaş
  Twitterda Paylaş
  Telegramda Paylaş
 • Kategori: Dram Romantik Komedi
 • Yapım Yılı: 1994
 • İzlenme: 4941
 • Imdb: 8.4
 • Film Dili: Türkçe Altyazılı
Bu filme inceleme gönderen olmamış. İncelemeni gönder nickinle beraber yayınlayalım.

Forrest Gump, Eric Roth tarafından yazılan ve Robert Zemeckis tarafından yönetilen 1994 yapımı Amerikan komedi-drama filmidir. Filmin hikayesi 1986’da Winston Groom’un yazdığı romana dayanmaktadır.

Filmin yıldızları Tom Hanks, Sally Field, Gary Sinise, Robin Wright ve Mykelti Williamson’dur. Hikaye, Alabama’daki IQ’su düşük fakat çok kibar bir kişiliğe sahip Forrest Gump’ın hayatından birkaç on yılı işliyor. Bu yıllar Amerikan’ın 20. yüzyılda yaşadığı en tarihi olayların gerçekleştiği yıllardır. Bu olaylara farkında olmadan dahil olan Forrest Gump’ın gözünden 20. yüzyıl Amerikan tarihinin en önemli olaylarını izliyoruz.

Filmin çekimleri Gürcistan, Kuzey Carolina ve Güney Carolina’da gerçekleştirilmiştir. Forrest Gump’ı arşivlenmiş görüntülere yerleştirmek için dönemine göre oldukça ileri montaj teknikleri ve görsel efektler kullanılmıştır. Film müzikleri ilgili sahnede işlenen dönemi yansıtan şarkılar içermektedir.

ABD’de 6 Temmuz 1994’te yayınlanan film dünya çapında 677 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek 1994’ün en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Film müzikleri 12 milyondan fazla kopya sattı.

Akademi ödüllerinde En iyi film, En iyi yönetmen En iyi uyarlanmış senaryo, En iyi görsel efekt ve En iyi kurgu dallarında ödül kazandı.

Bunların dışında film hakkında kahramanın ve filmin siyasi sembolizmi ile ilgili çeşitli yorumlar yapılmıştır. Amerikan Kongre Kütüphanesi, 2011 yılında filmi "kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli" olduğuna karar vererek Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivi’nde korunması için seçmiştir.

 • Yorumcu OleFilm Bugün

  Bu filme yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol! Buralar değerlenebilir..

Hemen Üye Ol
İnceleme Gönder

Bunlar da var...

Yuli

Dram Müzik Biyografi Türkçe Altyazılı

White God

Dram Korku Fantastik Türkçe Altyazılı

Desperado

Aksiyon Macera Türkçe Altyazılı

OleFilm – Kesintisiz HD Film İzle

OleFilm sizlere kesintisiz bir film izleme deneyimi sunmayı amaçlar. OleFilm ile reklamlara boğulmadan ve film izlemek için gereksiz sayfaları gezmeden, üyeliksiz, şartsız, koşulsuz film izle.

Gelişmiş video altyapısı ile donmadan ve kesilmeden istediğini filmi istediğiniz cihazdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz ve sitemizde yer almayan filmleri iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Film izlerken yaşadığınız aksaklıkları ve sitemize eklenmesini istediğiniz özellikleri de bize iletmekten çekinmeyin. Herkese iyi seyirler..

Telif Hakkında

Sitemiz yer sağlayıcı olarak hizmet etmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak, yasa ve detaylar için iletişim sayfamıı ziyaret edebilirsiniz.