12 Angry Men İzle - Türkçe Altyazılı (1957)

12 Angry Men
 • Whatsappta Paylaş
  Twitterda Paylaş
  Telegramda Paylaş
 • Kategori: Dram
 • Yapım Yılı: 1957
 • İzlenme: 3267
 • Imdb: 8.5
 • Film Dili: Türkçe Altyazılı
 • Diğer İsimleri: 12 Öfkeli Adam
Bu filme inceleme gönderen olmamış. İncelemeni gönder nickinle beraber yayınlayalım.

12 Angry Men, Sidney Lumet'in yönettiği, senaryosu Reginald Rose tarafından aynı isimli oyundan uyarlanan 1957 yapımı Amerikan mahkeme drama filmidir.

Bu mahkeme salonu draması, 18 yaşındaki bir sanığın makul bir şüphe temelinde mahkumiyetine veya beraatine karar verecek olan 12 erkekten oluşan jürinin hikayesini anlatıyor ve izleyiciyi jüri üyelerinin ahlaklarını ve değerlerini sorgulamaya zorluyor.

12 Angry Men, 12 kişilik erkek grubunun kişilikleri sebebiyle sürekli artan tartışma yoğunluğu ve çatışmasını izlerken, jürinin suçluluğa ya da masumiyete karar vermede ne kadar rasyonel davrandığı, çoğunluğa uyma, kanuna güven, geçmişle hesaplaşma, yabancı düşmanlığı gibi kavramların jürinin kararını ne şekilde etkilediğini, karara varmak için kullanılan konsensüs oluşturma tekniklerini ve bu süreçte karşılaştıkları zorlukları araştırıyor, bir diğer yandan da kişinin değişim sağlamak için sahip olduğu gücü sorguluyor.

Filmin sonuna kadar jüri üyeleri sadece sayı ile tanımlanır. Sadece filmin sonundaki küçük bir dialogda jüri üyelerinin isimleri geçer. 12 Angry Men, izleyicileri jüri üyelerinin kişiliğini, deneyimlerini ve eylemlerini gözlemleyerek kendi öz imgelerini değerlendirmeye zorlar. Film, üç dakikası dışında tüm filmin yer aldığı tek bir setin kullanımı açısından da oldukça dikkat çekicidir.

2007 yılında film, Amerikan Kongre Kütüphanesi tarafından Ulusal Film Sicili için "kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli" olarak seçilmiş ve korumaya alınmıştır. Ayrıca Amerikan Film Enstitüsü tarafından en iyi ikinci mahkeme draması olarak seçilmiştir.

IMDB’de üst sıralardaki haklı yerini yıllardır koruyan bu filmi sizlere reklamsız ve altyazılı olarak HD kalitede sunuyor, iyi seyirler diliyoruz.

 • Yorumcu OleFilm Bugün

  Bu filme yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol! Buralar değerlenebilir..

Hemen Üye Ol
İnceleme Gönder

Bunlar da var...

21 Grams

Dram Suç Gerilim Türkçe Altyazılı

American History X

Dram Türkçe Altyazılı

OleFilm – Kesintisiz HD Film İzle

OleFilm sizlere kesintisiz bir film izleme deneyimi sunmayı amaçlar. OleFilm ile reklamlara boğulmadan ve film izlemek için gereksiz sayfaları gezmeden, üyeliksiz, şartsız, koşulsuz film izle.

Gelişmiş video altyapısı ile donmadan ve kesilmeden istediğini filmi istediğiniz cihazdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz ve sitemizde yer almayan filmleri iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Film izlerken yaşadığınız aksaklıkları ve sitemize eklenmesini istediğiniz özellikleri de bize iletmekten çekinmeyin. Herkese iyi seyirler..

Telif Hakkında

Sitemiz yer sağlayıcı olarak hizmet etmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak, yasa ve detaylar için iletişim sayfamıı ziyaret edebilirsiniz.