Wreck-It Ralph - Oyunbozan Ralph İzle - Türkçe Altyazılı (2013)

Wreck-It Ralph - Oyunbozan Ralph 7,7

Wreck-It Ralph (Oyunbozan Ralph), Walt Disney Animation Studioları tarafından üretilen ve Walt Disney Pictures tarafından yayınlanan 2012 Amerikan 3 boyutlu bir bilgisayar animasyon komedi filmidir.

Rich Moore'un animasyon dalında yönetmenliğini yaptığı Wreck It Ralph, ülkemizde 2013 yılında Oyunbozan Ralph adıyla vizyona girdi. Senaryosu Phil Johnston ve Jennifer Lee tarafından, Johnston ve Jim Reardon'ın bir hikayesinden yazıldı. John Lasseter ise baş yapımcı olarak görev yaptı. Filmi John Reilly, Sarah Silverman, Jack McBrayer ve Jane Lynch'in seslendiriyor ve kötü adam rolüne, kahraman olma hayalleri ile isyan eden kötü adamın hikayesini anlatıyor.

Rich Moore'un daha çok çocuklara hitap eden bu filmi, anne babaların çocukluklarından hatırlayabilecekleri meşhur atari oyunu Fix It Felix'in kötü adamı Ralph'in hikayesini çocuklarıyla birlikte izleyebilecekleri, hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edecek şekilde hayata geçiriyor. 

Hikaye, her şeyden önce o kadar da kötü olmadığını kanıtlamak için kendi oyunundan vazgeçen "kötü bir adam" hakkında, Disney'in animasyonlu macerasında Ralph, kendine yeni bir kimlik arayan bir kahraman olarak sunuluyor.

Ralph 30 yıl boyunca kötü adam olmaktan bıkmış, atari salonundaki Light Gun Game adlı oyunda kahraman olma fırsatı görmüştür . Basit bir madalya kazanma hedefiyle, oyundan oyuna yolculuk yapan Ralph'i zombilerle, mutant böceklerle iyilik adına mücadele ederken izliyoruz.Film, döneminde popüler olan oyunlara/oyun türlerine (FPS, uzaylı temaları vs.) bir çok gönderme yapmakta.

İyi bir kahraman olma macerasında gerçek bir kötüyü kazara serbest bırakan Ralph gerçekten de bir kahraman olabilecek mi?

Felix, Calhoun ve Ralph'in 1 sa 41 dk süren eğlenceli macerasını ailecek izleyebilirsiniz.

7.7 IMDB puanıyla bir hayli beğenilen komedi ve macera türündeki Wreck It Ralph'i sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Bunlar da var...

My Sassy Girl 8.0

My Sassy Girl

Dram Komedi Romantik Türkçe Altyazılı
The Wind Rises 7.8

The Wind Rises

Dram Animasyon Biyografi Türkçe Altyazılı
Wolf Children 8.1

Wolf Children

Dram Animasyon Aile Türkçe Altyazılı
The King's Speech 8.0

The King's Speech

Dram Tarih Biyografi Türkçe Altyazılı
Loving Vincent 7.8
Fantasia 7.8

Fantasia

Animasyon Komedi Aile Fantastik Türkçe Altyazılı