The Godfather: Part III İzle - Türkçe Altyazılı (1990)

The Godfather: Part III 7.6

The Godfather Part III, Francis Ford Coppola tarafından Mario Puzo ile birlikte yazılan bir senaryodan üretilen ve yönetilen 1990 Amerikan suç filmidir. The Godfather (1972) ile başlayan ve The Godfather Part II (1974) ile devam eden hikayeyi tamamlar.

 
Michael Corleonenin, bir mafya liderinin, suç imparatorluğunu meşrulaştırmak girişimlerini işlemektedir. Ayrıca artık iyice yaşlanan Don Michael Carleone imparatorluğunun devamını sağlayacak veliahtı aramaktadır. 


Film ayrıca iki gerçek yaşam olayının kurgusal anlatımlarını da içeriyor: 
Papa John Paul I'in 1978’deki ölümü ve  Don Michael Corleone'nin ticari işleriyle bağlantılı olan Papalık bankacılık skandalı. 
Filmin oyuncuları ise Al Pacino, Diane Keaton, Talia Shire ve Andy García.

Franccis Ford Coppola ve Mario Puzo, serinin 3. filmi için hikayede, Michael Corleone'nin ölümünü tercih ettiler. Paramount Pictures bunu kabul edilemez buldu. Tesadüfen, Paramount başlangıçta The Godfather Part II'ye de karşı çıkmıştı çünkü izleyicilerin daha önce gördükleri bir hikayeye ek olan bir hikayeyle ilgilenmeyeceklerine inanıyorlardı. Francis Ford Coppola 2. Filmden 16 yıl sonra hikayeyi tamamlamak için ısrarcı oldu ve Bölüm III bir şekilde The Godfather’in sonsözü olarak yayınlandı. Godfather Bölüm III’ün aldığı eleştiriler, ilk iki filmin aldığı eleştirel alkıştan daha az da olsa, genellikle olumlu oldu. 


Film Paramount Pictures tekrar dağıtıldı 20 Aralık 1990 tarihinde Beverly Hills’de prömiyeri yapılan film, ve sadece 1990’da $ 136.766.062 hasılat elde etti.
Yedi Oscar adaylığı olan film, seride hiç Oscar kazanamayan tek film olsa da The Godfather serisinin kapanışını yaparak izleyiciye veda ediyor.

Bunlar da var...

The Big Lebowski 8.1

The Big Lebowski

Komedi Suç Spor Türkçe Altyazılı
The Terminal 7.3

The Terminal

Dram Komedi Romantik Türkçe Altyazılı
Make Us Dream 8.1

Make Us Dream

Biyografi Belgesel Spor Türkçe Altyazılı
Werckmeister Harmonies 8.2

Werckmeister Harmonies

Dram Gizem Türkçe Altyazılı
Seven Samurai 8.6

Seven Samurai

Dram Macera Aksiyon Türkçe Altyazılı