The Angry Birds Movie İzle - Türkçe Altyazılı (2016)

The Angry Birds Movie 6.3

2010’ların başında Rovio Entertainment’in oldukça revaçta olan telefon uygulaması/oyunu Angry Birds’den aynı isimle uyarlanan Angry Birds filmi yine Rovio Entertainment, Colombia Pictures ve  Sony Pictures tarafından yapılmıştır.

Filmin senaristliğini The Simpsons, Ice Age ve Robotlar animasyonlarından tanınan jon Vitti üstlenirken, yönetmenliğini Clay Kaytis ve Fergal Reilly paylaşmıştır. Filmde karakterleri seslendiren aktörler arasında Sean Penn, Game of Thrones’dan tanıdığımız Peter Dinklage, Danny McBride, Jason Sudeikis, Maya Rudolph, Josh Gad, Tony Hale, Bill Hader ve Keagan-Micheal Key bulunmaktadır.

Uçamayan kuşların yaşadıkları bir adada öfke problemi olan kuş Red, arkadaşları ve diğer kuşlar tarafından dışlanmıştır. Bir gün gemi domuzlar çıkagelir ve ada sakinlerinin güvenini kazanır. Ada sakinlerini domuzlara güvenmemeleri için uyaran Red haklı çıkar ve domuzlar ada sakinlerinin yumurtalarını çalar. Ada sakinleri haklı çıkan Red'den yardım isterler. 

Angry Birds Filmi 20 Mayıs 2016'da Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da gösterime girdi ve Kuzey Amerika'da 107.5 milyon dolar, diğer bölgelerde 244.8 milyon dolar olmak üzere dünya genelinde toplam 352.3 milyon dolar hasılat elde etti. Dünya çapında, 433.5 milyon dolar hasılat yapan Warcraft'ın ardından tüm zamanların en yüksek hasılat yapan ikinci video oyunu filmi olan Angry Birds aynı zamanda gişede tüm zamanların en başarılı Fin yapımı filmidir. Hollywood filmin net kârını 72 milyon dolar olarak hesaplamıştır.

14 Ağustos 2019'da Sony Pictures Animation'ın katılımıyla bir devam filmi yayınlandı. Film, animasyonu ve ses oyunculuğunu öven ancak hikayesini ve mizahını eleştiren eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı.

Bunlar da var...

Monsters, Inc. 8.0

Monsters, Inc.

Animasyon Komedi Macera Türkçe Altyazılı
Be Here Now 8.7

Be Here Now

Dram Biyografi Belgesel Türkçe Altyazılı
Atonement 7.8

Atonement

Dram Romantik Gizem Türkçe Altyazılı
Spirited Away 8.6

Spirited Away

Animasyon Aile Macera Türkçe Altyazılı