Marriage Story İzle - Türkçe Altyazılı (2019)

Marriage Story 8.5

Marriage Story Noah Baumbach ın yönetmenliğinde çekilen ABD yapımlı bir dram filmidir.Galasını 29 Ağustos 2019 tarihinde 76. Venedik Uluslarası Film Festivalinde yapmıştır.Daha sonra 2019 un Eylül ayında Toronto Uluslarası Film Festivalinde de gösterilmiştir.Ve 4 Ekim 2019 da New York Film Festivalinde gösterilmiştir.Oyuncuları Adam Driver,Scarlett Johansson,Laura Dern,Alan Alda Ray Liotta,Julie Hagerty ve Merritt Wever dir.Filmin müziği Randy Newman tarafından yapılmışıtr.Kurgusunu Jennifer Lame yapmıştır.

 Marrige Story,evli bir çiftin evlilik danışmanına gittikleri bir sahneyle başlar.Danışman bu evli çifte birbirleriyle ilgili en değerli buldukları şeyleri yazmlarını ve bu yazdıklarını seansta sesli okumalrını ister.Nicole bunu kabul etmez.Charlie tiyatro yönetminliği yapmaktadır,karısı Nicole onun bazı oyunlarında belli rollerde oynamaktadır.Bu evli çiftin Henry adında çocukları vardır.Fakat evlilikleri pek yolunda gitmememektedir.

Film, aktris Jennifer Jason Leigh’in boşanmasının ardından yazılmıştır ve bunun üzerine yönetmen Noah Baumbach,filme konu olan olayın gerçekle bağlantısı vardır,hayatımda birçok arkaşımın evliliklerinin iyi gitmediği ve boşandıkları bir dönemdeyim  demiştir.Yine yönetmen  Noah BaumbachBu film için birçok arkadaşımla,avukatlarla,hakimlerle ve arabulucularla röportaj yaptığını belirtti.

Marrige Story nin bütçesi 18 milyon dolardır.Filmin gişede yaptığı hasılat ise 2,3 milyon dolardır.Film 10 üzerinden ortalama 8.9 gibi bir puan almıştır.Yönetmen Noach Baumbach ın en iyi eserleri arasında yer alan film büyük beğeni toplamıştır.

Marrige Story ,Amerikan Film Enstitüsü,Ulusal İnceleme Kurulu ve Time dergisi tarafından yılın en iyi on filminden biri seçilmiştir.Film 77.Altın Küre Ödülleri’nde En iyi Yardımcı Film-Drama dahil sinema filmi dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu birincilik ödülünü aldı.Charlie rolündeki Adam Driver 2019 un üçüncü en iyi oyunculuk performansı ödülünü aldı.

Konusuyla ve oyuncularıyla bu kadar beğenilip ödül alan bu güzel filmi keyifle izlemenizi ister iyi seyirler dileriz

Bunlar da var...

Ice Age 7.5

Ice Age

Animasyon Komedi Macera Türkçe Altyazılı
Inception 8.8

Inception

Bilimkurgu Gerilim Türkçe Altyazılı
Little Women 8.0

Little Women

Dram Romantik Türkçe Altyazılı
The Way Back 6.9

The Way Back

Dram Spor Türkçe Altyazılı
Kingdom of Heaven 7.2

Kingdom of Heaven

Dram Macera Savaş Aksiyon Türkçe Altyazılı