Fight Club - Dövüş Kulübü İzle - Türkçe Altyazılı (1999)

Fight Club - Dövüş Kulübü 8,8

Dövüş klubü,Chuck Palahniuk tarafından yazılan roman üzerinden çekilmiştir. David Fincher’ın yönettiği  ve Brad Pitt,Edward Norton, Helena Bonham Carter  oynadığı 1999 yılında yapılan bir Amerikan filmidir.Müziklerini Dust Brothers yapmıştır. Yönetmen David Fincher filmin ancak 30 yaşlarındaki insanlar için yeni bir çağ filmi olduğunu söyledi.

Dövüş Klubü ABD’de 37.030.102 dolar ve uluslarası olarak 63.823.651$ hasılat yapmıştır.Film en iyi ses efektleri dalında Akademi Ödüllerine aday olmuştur,2001 yılında en iyi film müziği dalında Brit ödülünü almıştır.Filmin bilgisayar oyunu da çıkarılmıştır hatta izleyici ve okuyucu hayranları tarafından ticari amaçlı yapıldığı yönünde eleştiri almıştır.

Dövüş Klübü gişede beklentilerini karşılayamadı,eleştirmenlerden tepkiler aldı.1999 yılında en tartışmalı ve en çok konuşulan filmlerden biri oldu.Film daha sonra DVD yayınıyla ticari bir başarı elde etti.Filmin çıkışının onuncu yıldönümünde The New York Times gazetesinde ‘zamanımızın tanımlayıcı kült filmi olarak adlanrıldı.

Dövüş klübünün almış olduğu ödüller; 2000 Empire Ödülleri (UK), En iyi Britanyalı Aktirist (Helena Bonham Carter), 2001 Online Film Critics Society Ödülleri, En iyi DVD, En iyi DVD anlatımı, ve En iyi DVD Özel İçerikleri, 2005 Total Film Magazine Ödülleri (UK) "Dünyanın bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi film ödülü" dür.Bu denli güzel ödüller almış olan filmi keyifle izleyebilirsiniz iyi seyirler.

Bunlar da var...

Fractured 6,3

Fractured

Macera Gizem Türkçe Altyazılı
Freaks 6,6

Freaks

Bilimkurgu Gerilim Türkçe Altyazılı
Kung Fu Panda 7.5
Seven Pounds 7.6

Seven Pounds

Dram Türkçe Altyazılı