Ad Astra - Yıldızlara Doğru İzle - Türkçe Altyazılı (2019)

Ad Astra - Yıldızlara Doğru 6.9

Ad Astra (Latince "Yıldızlara"), yapımcılığı, yönetmenliği ve senaristliği James Gray tarafından yapılan 2019 Amerikan bilim kurgu macera filmidir. İsmi gibi yıdızlardan oluşan oyuncu kadrosunda, Brad Pitt, Liv Tyler, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland ve Ruth Negga bulunan filmde bir uzay deneyinde kaybettiği babasını arayan bir astronotun hikayesini izliyoruz

Yakın gelecekte, Güneş Sistemi tüm insan hayatını tehdit eden gizemli güç dalgalanmalarından etkilenmektedir. Dalgalanmaların neden olduğu bir olayda ölümden dönen, ünlü astronot H. Clifford McBride'ın(Tommy Lee Jones) oğlu Binbaşı Roy McBride(Brad Pitt), ABD Uzay Komutanlığı (SpaceCom) tarafından çağırılarak, dalgalanmalardan 26 yıl önce yaratılan "Lima Projesi" konusunda bilgilendirilir.

Lima Projesi’nde Clifford'un önderliğinde Güneş Sisteminin sınırlarını akıllı yaşam bulmak umuduyla araştırmak için Neptün yörüngesine gönderilen ekip, 16 yıl önce kaybedilmiştir. Kamuya açıklanan bilginin aksine babası Clifford'un hala hayatta olabileceğini öğrenen Roy, babasının eski ortağı Albay Pruitt'in de katıldığı, babasıyla iletişim kurmak için Mars'a seyahat etme görevini kabul eder.

Proje 2016'nın başlarında duyuruldu ve filmin yönetmeni Gray filmle ilgili olarak "bir filme konulan uzay yolculuğunun en gerçekçi tasvirini" sunmak istediğini söyledi. Brad Pitt, Nisan 2017'de filmin yıldızı olmak için anlaşmayı imzaladı ve oyuncu kadrosunun geri kalanı da o yıl filme katıldı. Çekimler aynı yılın Ağustos ayında Los Angeles çevresinde başladı ve Ekim ayına kadar sürdü.

Film Akademi Ödülleri’nde En iyi ses karıştırma dalında ödül için yarıştı.

Ad Astra dünya prömiyerini 29 Ağustos 2019'da Venedik Film Festivali'nde gerçekleştirdi. 20 Eylül 2019'da 20th Century Fox tarafından piyasaya sürüldü. ABD ve Kanada'da 50,2 milyon dolar dünya genelinde ise toplam 127,2 milyon dolar hasılat elde etti.

Bunlar da var...

The Godfather 9,2

The Godfather

Dram Polisiye Türkçe Altyazılı
The King's Speech 8.0

The King's Speech

Dram Tarih Biyografi Türkçe Altyazılı
The Wind Rises 7.8

The Wind Rises

Dram Animasyon Biyografi Türkçe Altyazılı
Anomalisa 7.3
My Sassy Girl 8.0

My Sassy Girl

Dram Komedi Romantik Türkçe Altyazılı